Hallitus 2019 ja muut edustukset


Maatalouslomittajat ry hallitus ja edustukset Jytyssä 2019




Hallitus

Pj. Ismo Hoskari

0500-907 727

Alavus Lassoontie 24,

63370 TAIPALUS

ismo.hoskari@jytyliitto.fi Alavus

(ei hoida työsuhdeasioita)



Jäsen Riikka Soini 0400-912 727 Vehmaa

riikka.soini@lailanet.fi


I varajäsen Elisa Mattila 040-556 6644 Loviisa

callan_93@suomi24.fi


II varajäsen Terja Mikola 0400-765 306 Vehmaa

terjamikola@luukku.com


Jäsen Anne Ahola 0400-221 612 Lempäälä

anne.ahola65@gmail.com

I varajäsen Marjo Ahola 050-3731668 Sastamala

marjoahola@outlook.com



II varajäsen Jarno Renvall 040-5777545 Keuruu

jarno.brandt@luukku.com



Jäsen Rea Puustinen Varapj. 044-3073681 Parikkala

rea.puustinen@gmail.com


I varajäsen Tarja Kauhala 0400-350 408 Sysmä

tarja.kauhala@phnet.fi



II varajäsen Asta Paakko 040-526 8367 Savitaipale

asta.paakko@gmail.com



Jäsen Seppo Mönttinen 040-489 4301 Iisalmi

seppo.monttinen@iisalmi.fi




I varajäsen Pentti Juutinen 044-592 5029 Kuopio

pentti.juutinen@luukku.com



II varajäsen Pentti Luukkonen 040-5615209 Rantasalmi

veli-matti.luukkonen@rantasalmi.fi



Jäsen Teijo Hopealahti 050-592 2863 Sek ky

teijo.hopealahti@suupohja.fi



I varajäsen Vesa Toukkala 0400-562899 Kurikka

vesa.toukkala@netikka.fi




II varajäsen Eeva-Liisa Kilponen 040-515 1856 Alajärvi

eve@jalkapuu.net



Jäsen Marika Puhakka 045-6340227 Nivala

marika.puhakka@nivala.fi



I varajäsen Ari Ruokangas 040-508 6841 Muhos

ari.ruokangas@pp1.inet.fi



II varajäsen Sakari Sirviö 040-8356806 Sotkamo

sakari.sirviö@luukku.com



Yhdistyksen nuorisovastaava

Elisa Mattila 040-556 6644 Loviisa

callan_93@suomi24.fi






Jyty liittohallitus

Ismo Hoskari 0500-907727



Jyty liittovaltuusto



Vesa Toukkala 0400-562899 vesa.toukkala@netikka.fi

Ari Ruokangas 040-5086841ari.ruokangas@pp1.inet.fi

Rea Puustinen 044-3073681 rea.puustinen@gmail.com

Riikka Soini 0400-912727 riikka.soini@lailanet.fi




Päivitetty 20.12.2018