Hallitus 2020ja muut edustukset


Maatalouslomittajat ry hallitus ja edustukset Jytyssä 2020



Hallitus

Pj. Ismo Hoskari0500-907 727

Alavus Lassoontie 24,

63370 TAIPALUS

ismo.hoskari@jytyliitto.fi Alavus

(ei hoida työsuhdeasioita)



Jäsen Ulla Kepenek 040 591 3356 Loviisa

ulla.kepenek@pp1.inet.fi

I varajäsen Riikka Soini 0400-912 727 Vehmaa

riikka.soini@lailanet.fi


II varajäsen Elisa Mattila 040-556 6644 Loviisa
callan_93@suomi24.fi



Jäsen

Marjo Ahola 050-3731668 Sastamala

marjoahola@outlook.com

I varajäsen JarnoRenvall 040-5777545 Keuruu

jarno.brandt@luukku.com


II varajäsen Anne Ahola 0400-221 612 Lempäälä

anne.ahola65@gmail.com


Jäsen Rea Puustinen 044-3073681 Parikkala

rea.puustinen@gmail.com


I varajäsen Tarja Kauhala 0400- 350 408 Sysmä

tarja.kauhala@phnet.fi

II varajäsen Asta Paakko 040-526 8367 Savitaipale

asta.paakko@gmail.com

Jäsen Seppo Mönttinen 040-489 4301 Iisalmi
seppo.monttinen@iisalmi.fi




I varajäsen PenttiJuutinen 044-592 5029 Kuopio

pentti.juutinen@luukku.com

II varajäsen Pentti Luukkonen 040-5615209 Rantasalmi

veli-matti.luukkonen@rantasalmi.fi


Jäsen Teijo Hopealahti 050-592 2863 Sek ky

teijo.hopealahti@suupohja.fi



I varajäsen Vesa Toukkala 0400-562899 Kurikka

vesa.toukkala@netikka.fi


II varajäsen Eeva-Liisa Kilponen 040-5151856 Alajärvi

eve@jalkapuu.net



Jäsen Marika Puhakka 045-6340227 Nivala

marika.puhakka@nivala.fi




I varajäsen Ari Ruokangas 040-508 6841 Muhos

ari.ruokangas@pp1.inet.fi


II varajäsen Sakari Sirviö 040-8356806 Sotkamo

sakari.sirviö@luukku.com




Yhdistyksen nuorisovastaava


Elisa Mattila 040-5566644 Loviisa

callan_93@suomi24.fi



varanuorisovastaava

Jukka Laakko 040 584 8245 Siikalatva

jukka.laakko@siikalatva.fi





Jyty liittohallitus



Ismo Hoskari 0500-907727

ismo.hoskari@luukku.com



Jyty liittovaltuusto



Vesa Toukkala 0400-562899

vesa.toukkala@netikka.fi



Ari Ruokangas 040-5086841

ari.ruokangas@pp1.inet.fi



Rea Puustinen044-3073681

rea.puustinen@gmail.com



Riikka Soini 0400-912727

riikka.soini@lailanet.fi